1wymiar - tworzywo

To zdumiewające, jak w człowieku rodzą się pasję, następnie je człowiek rozwija i dąży do mistrzostwa. Ponoć jedyną rozterką umierającego płatnerza wytwarzającego Katany - samurajskie miecze - było to, czy jego dzieło osiągnęło maksymalne stadium, czy też to dopiero początek, które po jego śmierci ludzkość rozwinie do innych rozmiarów.

Pośród wszystkich grup społecznych znajdują się całe masy ludzi, którzy mają chęć tworzenia, pozostawienia po sobie śladu, uczestniczenia w czymś wielkim. Ludzie zbudowali piramidy, poznali układ pierwiastków, czy zrozumieli teorię względności. Ja swoją chęć tworzenia znalazłem dzięki Internetowi.

Wiem jak wspaniałe jest posiadanie strony www, z której jesteśmy dumni, bo dzięki niej możemy przekazać swoją chęć tworzenia - poprzez artyzm, prowadzenie firmy, działalność społeczną czy uprawianie sportu.

2wymiar - kamień filozoficzny

Od dawna na tym świecie rodzą się ludzie, którzy wierzą że istnieje sposób na przemianę metalu w złoto.

Oczywiście alchemia, w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu, kiedy eksplorujemy kosmos i znamy kod genetyczny. A może współczesnym alchemikiem jest webmaster, który paroma linijkami kodu potrafi ożywiać materię.

A kamień filozoficzny? Zapytajcie ludzi z google lub facebooka, czy już taki znaleźli.

3wymiar - bezkres

Jakie są granicę ludzkiej wyobraźni?