Idea tworzenia

Czy pamiętasz swój pierwszy kontakt z Internetem?

Ja pamiętam. Było to na długo po tym, gdy jako trzynastolatek dostałem pierwszego peceta. Zatem zanim zagłębiłem się w oceanie informacji znałem dobrze środowisko DOS oraz WINDOWS, miałem ukończonych parę gier, które wymagały myślenia a nie klikania na czas, miałem na koncie parę złożonych komputerów i wiedzę o świecie, którą poznałem z książek, nie zaś ze zdjęć na google.

I wtedy poznałem internet - szukałem informacji o moim ulubionym reżyserze Miloszu Formanie i odkryłem potęgę dostępu do informacji. Rok starałem się o stałe łącze (nie, nie było to jak dziś, że telefon i masz) i Internet stał się stałym elementem mojego życia. Trzy dni po założeniu internetu postanowiłem muszę mieć swoją stronę. W noc nauczyłem się HTML i wrzuciłem pierwsze skromne dzieło. Po trzech latach to skromne dzieło przerodziło się w portal odwiedzający 15.000 ludzi dziennie. W międzyczasie musiałem nauczyć się, jak stworzyć forum, tablicę ogłoszeń czy tabelę użytkowników - wymagało to zgłębienia obsługi baz danych,  dzięki temu nauczyłem się genialnego języka programowania jakim jest PHP oraz bazy danych MySQL.

Jestem fanem Internetu, spędzam w nim większość życia i od zawsze pragnąłem by Internet był czysty, ale zarazem wolny. Przecież to my - ludzie, go tworzymy. W mym sercu postanowiłem dołożyć wszelkich starań by Internet był przyjemnym i przyjaznym miejscem, a każda moja strona by cieszyła oko oraz zapewniała dostęp do tego po co została stworzona - do informacji o twórcy, sklepie, osobie, etc.

Wszystkie moje strony są wolne od wirusów, nie niosą i nie zbierają ukrytych treści, jedynie te, które użytkownik chcę przekazać.
Kilka idei które mi przyświeca.
  • Nie dla rasizmu i dyskryminacji!
  • Nie dla spamu!
  • Nie dla cenzurowania internetu!
  • każdy świadczy za siebie, jeżeli piszesz coś głupiego piszesz to w imieniu swoim, nie twórcy czy właściciela serwisu.

Zachęcam do zapoznania się z netykietą.