Programowanie PHP

Język PHP - w moim mniemaniu najwspanialszy i najprzyjaźniejszy webmasterowi język na świecie.

W ogólnym pojęciu PHP służy do generowania szkieletu i szablonu strony, oraz spinaniu wszelkich elementów występujących na stronie WWW i przekazywanie ich do przeglądarki w postaci HTML.

PHP pozwala na dowolne operacje na plikach zapisanych na serwerze oraz na pełne połączenie z bazą danych. Dzięki temu zyskujemy możliwość generowania dowolnego kodu i treści. Umożliwia nam to autoryzację użytkowników oraz wszelkie operację na rekordach pobranych z bazy danych.

Dzięki PHP i programowaniu obiektowemu zyskuję możliwość pisania skomplikowanego kodu nie martwiąc się o dalszą edycję, ponieważ wymieniając jeden element mogę zmienić całą strukturę.
Ponad to umożliwia pisanie wszelkich aplikacji typu CMS, gdzie osoba bez znajomości programowania może dowolnie modyfikować zawartość swojej strony czy aplikacji.

PHP to również pokaźna lista bibliotek programistycznych usprawniających komunikację, bezpieczeństwo czy zaawansowane manipulowanie plikami, bazą danych, serwerem pocztowym i tysiącami innych elementów, które mogą składać się na system, środowisko programistyczne czy skrypt PHP.

Oficjalna strona PHP oraz dokumentacja online: www.php.net
Większość moich aplikacji oraz serwisów WWW
jest napisanych w PHP.
Zachęcam do przejrzenia portfolio stron www
oraz listy zrealizowanych aplikacji.